معرفی طراحی تجربه کاربری (UX)

معرفی طراحی تجربه کاربری
همه ما در هر لحظه از زندگی و در هر جایی که باشیم در حال تجربه کردن و ساختن تجربه برای دیگران هستیم. در اینجا منظور ما از تجربه داشتن سابقه کار و دانش فوق‌العاده نیست، تجربه همان حس و برداشتی است که در انجام حتی ساده‌ترین اتفاقات، تصمیم‌ها و امور روزانه به دست می‌آوریم.در حقیقت همه ما کاربران ،مصرف‌کنندگان و مشتریانی هستیم که تجربه برایمان ساخته می‌شود.
تجربه کاربری چیست؟
طراحی تجربه کاربری همانطور که از اسم آن پیداست، در مورد طراحی ایده‌آل تجربه جهت استفاده از خدمت یا محصول است.در اصل احساسی که کاربران بعد از استفاده از محصول در راستای رسیدن به آن چیزی که دنبال آن بودند، تجربه می‌کنند.بدین ترتیب می‌تواند شامل همه انواع خدمات و محصولات باشد.به عنوان مثال به طراحی یک نمایشگاه و یا موزه فکر کنید. اما کاربرد اصلی طراحی تجربه کاربری برای وب‌سایت ، اپلیکیشن‌های تحت وب و سایر اپلیکیشن‌های نرم‌افزاری مورد استفاده کاربران می‌باشد.

وب‌سایت‌های اولیه دارای صفحات ایستا بودند که اطلاعات لازم را برای افراد کنجکاو فراهم می‌کردند اما در دهه‌های بعد آنچه به عنوان ثروت آنلاین توانستیم بدست آوریم ، سایتی تعاملی و احساس غنی‌تر برای کاربران است.در کل افراد می‌توانند همه ویژگی‌ها و عملکردهایی که علاقه دارند سایت یا اپلیکیشن آن‌ها داشته باشد را به آن اضافه کندد اما موفقیت پروژه تنها به یک عامل مرتبط است: کاربران درباره آن چه احساسی دارند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
برای مشاوره رایگان تماس بگیرید