Alt Text، روش افزایش فروش اینستاگرام

Alt Text روش افزایش فروش اینستاگرام

افرایش بازدید  صفحه کسب و کار هایی  که برنامه ی فروش از طریق اینستاگرام را دارند، به یکی از دغدغه های اساسیشان تبدیل شده است، به همین دلیل روزانه به دنبال راهنمایی های بیشتری برای به دست آوردن بازدید بیشتر صفحه، افزایش فالوئر و… هستند که در نهایت به فروش بیشتر ختم می شود.

اینستاگرام نیز مثل گوگل به کلید واژه ها حساس است و اگر کلید واژه ی مربوط به پستی را به درستی متوجه شود در نمایش بیشتر آن پست به مخاطبان و افرادی که واژه را جستجو کرده اند کمک می کند .در این مقاله قصد داریم در مورد چگونگی تعریف کلید واژه به اینستاگرام صحبت کنیم .

alt textآلت تکست چیست؟

فرض کنید فردی می خواهد فرش بخرد. در اینستاگرام کلمه ی فرش را  جستجو می کند. اینستاگرام چه  پست هایی را به این فرد نمایش می دهد؟ “پست هایی را که از طرق مختلف متوجه شده است که به فرش ربط دارند”.

این فرد بعد از کمی جستجو در بین پست های مربوط به فرش ناامید می شود زیرا فرش دلخواهش را پیدا نمی کند بنابر این دیگر به گشتن ادامه نمی دهد.

اکثرا تصور می کنند داستان این فرد همین جا تمام می شود و احتمالا ماجرا به خرید حضوری ختم می شود. “ولی اینستاگرام این فرایند را تمام شده نمی بیند.” بعد از این جستجو  اینستاگرام می داند که این فرد به دنبال فرش است،  پس باید فرش های بیشتری را به او نمایش دهد تا بیشتر در برنامه اش بماند. پس از ابزار اکسپلورش استفاده می کند و فرش های بیشتر را در اکسپلور نشان می دهد.

حال فرض کنید شما  ادمین یک پیج فرش فروشی هستید. شما چطور می توانید به اینستاگرام بفهمانید که در حوزه ی فروش فرش فعالیت دارید؟ و همچنین مدل هایی از فرش دارید که امکان دارد مورد پسند کسی که به دنبال فرش است واقع شود، تا پست های شما را به آن فرد نمایش دهد.

احتمالا الان با خود می گویید تا الان  اینستاگرام چطور می فهمیده از الان به بعدم همونطور پیش بره!

در جواب لازم است به شما بگوییم اینستاگرام از پردازشگرهای قوی متن و تصویر استفاده می کند. بنابر این حتی اگر شما به او نگویید که پستتان در چه مورد است، خودش پردازش می کند و به نتایجی می رسد.

خب پس به چه دلیل نیاز به تعریف است؟

فرض کنید اینستاگرام به اشتباه تفسیر کند مثلا یک گلدون برای زیبایی دکور در کنار فرش گذاشته اید و اینستاگرام محوریت عکس را گلدون تلقی کند. با این توضیحات فکر می کنید هنوز شانسی برای رفتنن در اکسپلور کسی که به دنبال فرش بوده است دارید؟

مسلما خیر!!

در این صورت بحث آلت تکس(Alt Text) مطرح می شود، Alt Text ویژگی است که فقط برای عکس ها فعال است. و به شما این امکان را می دهد که در مورد عکستان توضیخاتی دهید . این ویژگی در ابتدا برای افراد نابینا و کم بینا که از قلم برای فهمیدن محتوا استفاده می کنند تعریف شده بود ولی همانطور که ذکر شد امروزه استفاده های بیشتری دارد.

فعال سازی آلت تکس

اگر از خواندن متن خسته شده اید می توانید ویدیوموجود در لینک را ببینید تا به طور کامل متوجه شوید که چطور می توان آلت تکس را اضافه کرد. ولی اگر از آن دسته از افرادی هستید که بیشتر علاقه به خواندن مقالات دارید. با ادامه مقاله همراه باشید.

مشاهده ویدیو فعال سازی آلت تکست

برای فعال سازی Alt Text در ابتدا لازم است همان مسیری را طی کنید که همیشه برای آپلود پست های خود طی می کنید. یعنی عکس یا عکس های خود را انتخاب کنید و گزینه ی نکست را بزنید.

وقتی به صحفه نمایش داده شده در عکس رسیدین مثل سابق کپشن ، هشتگ ها و لوکیشن را وارد کنید و اگر نیاز است، افرادی را تگ کنید.

حال  صفحه را کمی اسکرول کنید و طبق عکس قسمت Advanced Setting  را بزنید.

advance setting instagram

صفحه جدیدی به شما نمایش داده می شود. کمی صفحه را اسکرول کنید و همانطور که می بینید گزینه ی Write Alt Text را بزنید.

write an alt text

الان وقت آن است که شرحی از عکس بنویسید.

alt texxt

نکته اول سعی کنید بعد از نوشتن شرح عکس حوزه کاریتان را بنویسید.

نکته  دوم اکر پست اسلایدی است فقط عکس اول را تشریح کنید.

حال گزینه Done را بزنید سپس گزینه ی back  را بزنید ودر نهایت گزینه share را بزنید.

جمع بندی

قرار داردن آلت تکس در پست به دلیل اینکه به اینستاگرام می فهماند که پست شما  در چه مورد است یک بخش مهم در پست های تصویری اینستاگرام است و استفاده از آن باعث می شود که پیج راحت تر در اکسپلور نمایش داده شود و در نهایت منجر به اضافه شدن و دیده شدن پست شما توسط مخاطب هدفتان شود در نتیجه در فروش شما تاثیر بیشتری دارد.

در صورتی که تمایل دارید مقالات مربوط به دیجیتال مارکتینگ برای شما ارسال شود فرم درخواست مقاله آفیس کوچولو را پر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
برای مشاوره رایگان تماس بگیرید