با A/B Testing حفره های سایتت را پر کن

با A/B Testing حفره های سایتت را پر کن

بسیاری از کسب و کار ها تصور می کنند با داشتن یک سایت  و در کنار آن تبلیغات کردن ، SEO  و .. می تواند یک فروش چشمگیری را برای آن ها به ارمغان بیاورد در این در حالی است که با وجود ورودی زیاد سایت  در نهایت فروش زیادی را رقم نمی زند .

بهترین راهی که می توانی قیف فروشت را ارزیابی کنی و کمپین های تبلغاتی ات را بسنجی جمع آوری داده  به صورت مستقیم از رفتار مشتری هایت است . این داده  حاصل نمی شود مگراینکه در شرایط مختلف رفتار مشتری را آنالیز کنید، AB Testing  یکی از روش های تحلیل رفتار مشتری است.

در صورتی که نیاز به مشاوره در مورد A/B Testing  دارید فرم مشاوره رایگان آفیس کوچولو را پر کنید.

A/B testing  چیست ؟

برای شروع لازم به یک فهم مشترک از AB Testing  برسیم،  AB Testing  که به Split testing  هم معروف است ، فرآیندی است از مقایسه ی دو ورژن از صحفه سایت ، ایمیل و.. و اندازه گیری تفاوت در کارایی آن ها.

این کار به این صورت انجام می شود که یک ورژن را به یک گروه نشان می دهند و ورژن دیگر را به گروه دیگر، سپس مشاهده می کنند که این تغییرات چگونه کار می کنند .

A/B Testing  چطور کار می کند؟

اجازه بدین با یک مثال شروع کنیم :

فرض کنید شما برای لندینگ پیجتان دو طراحی مختلف را در نظر گرفنه اید، و می خواهید بدانید کدام کارایی بهتری دارد؟

بعد از آن که پیج ها را طراحی کردین، شما یک لندینگ پیج را به یک گروه نمایش می دهید و لندینگ پیچ دیگر را به گروه دیگر.سپس آنالیز می کنید که چگونه  شاخصه های مد نظرتون در لندینگ پیج ها کار می کنند (مثل ترافیک ، کلیک ها ، تبدیل ها )

اگر از نظر شاخص ها (kpi) یکی از دیگری بهتر بود ، حال نوبت آن می رسد که به چرایی فکر کنید و این مسئله به طراحی لندینگ پیج های بهتر در آینده کمک می کند.

چرا ما به A/B Testing  نیازمندیم؟

ساختن وبسایت یا یک کمپین ایمیل مارکتینگ اولین گام در بازاریابی است. زمانی که شما یک وبسایت دارید، مشتاق هستید که بدانید آیا این  ویسایت  به فروش کمک می کند یا مانع آن می شود.

A/B Testing  به شما کمک می کند که متوجه شوید کدام کلمات، عبارات، تصاویر ، ویدیو ها، توصیفات و المنت ها بهتر کار می کنند. حتی ساده ترین تغییران می تواند روی نرخ تبدیل تاثیر داشته باشد .

در شکل شاهد A/B Testing روی رنگ دکمه ی CTA در یک سایت هستیم. تحلیل در این تست به این صورت است که تعداد کلیک ها در دو ورژن با یک دیگر مقایسه می شود و موردی که بیشترین کلیک را از آن خود کند برنده است.

A/B Testing

Split Testing  در مقایسه با A/B Testing

همانطور که اشاره شد عموما این دو مفهوم به جای یکدیگر استفاده می شوند. در حالی که این دو واژه دو نوع تست هستند

AB Testing ،  شامل مقایسه دو نوع از دارایی های بازاریابی شما (مثل لندینگ پیج) مبتنی بر تغییر المان ها است مثل متن کلیک یا تصور لندینگ پیج.

Split test ،شامل مقایسه دقیق دو طراحی است.

جمع بندی

در این مقاله سعی شد مفهموم A/B Testing  به صورت دقیق و کاربردی بیان شود. در صورتی که نسبت تعداد فروش و ثبت نام و.. سایت به تعداد ورودی ها متوازن نباشد. یکی از اقداماتی  می تواند مورد استفاده قرار گیرد A/B Testing است.

در صورتی که نیاز به مشاوره در مورد A/B Testing  دارید فرم مشاوره رایگان آفیس کوچولو را پر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
برای مشاوره رایگان تماس بگیرید