ایمیل مارکتینگ در کسب و کار

 ایمیل مارکتینگ در کسب و کار

نیاز به یک رابطه ی تعاملی با مشتری یا مخاطب  به یکی از دغدغه های مدیران برند  تبدیل شده، طبق آمار موجود حدود 70 درصد از افراد که بدون تعامل از سایتی خارج می شوند دیگر به آن سایت بازنخواهند گشت .

بنابر این نیاز به یک راه حل برای ایجاد تعامل بین مخاطب و کسب و کار است از انواع این مسیر های تعاملی می توان به ایمیل مارکتینگ اشاره کرد. در این مقاله به اهمیت ایمیل مارکتینگ خواهیم پرداخت،گوشه چشمی به نحوه ی جمع آوری ایمیل مخاطب خواهیم داشت و در نهایت 4 نوع از محتوا های ایمیل مارکتنیگ را بررسی خواهیم کرد.email marketing

اهمیت ایمیل مارکتینگ

همانطور که ذکر شد افراد زیادی روزانه از وبسایت های صاحبان کسب و کار دیدن می کنند و بدون اینکه به سمت مسیری که صاحب و کسب و کار در ذهن خود دارد بروند، سایت را ترک می کنند  همچنین مخاطبان (مشتری های) برند ها نیز با توجه به رقابت زیاد بین کسب و کار ها وفاداریشان ازبین می رود و به سراغ برند های دیگر می رود .

این در حالی است که اگر یک رابطه تعاملی بین کسب و کار و مخاطب شکل بگیرد می تواند درصد زیاد ریزش  مخاطب را کاهش دهد و منجر به فروش بیشتر شود.

متاسفانه افراد بدون داشتن اطلاع دقیق از انواع ایمیل هایی که می توان به مخاطبان ارسال کرد، اقرار می کنند که ایمیل مارکتینگ به دلیل کمبود اقبال از ایمیل در ایران به رشد کسب و کار کمک نمی کند، این در حالی است که با دانستن انواع ایمیل می توان تیجه ی مطلوبی از ایمیل مارکتینگ گرفت.در ادامه متن به 4 روش ایمیل  کاربردی مارکتینگ خواهیم پرداخت.

در صورت نیاز به مشاوره در خصوص ایمیل مارکتینگ می توانید فرم درخواست مشاوره آفیس کوچولو را پر کنید.

گوشه چشمی به نحوه ی جمع آوری ایمیل مخاطب

جمع آوری ایمیل از مخاطب می تواند اولین گام برای شروع بازاریابی با ایمیل باشد. برای اینکار راه حل های زیادی مطرح شده است ولی این مقاله روی جمع آوری ایمیل از طریق طراحی لایت باکس پاپ آپ(Light Box Pop up)  خواهیم پرداخت.

لایت باکس پاپ آپ چیست

شما وارد سایتی می شوید و به دنبال مطلب یا محصول خاصی می گردید یا در زمان ورود به سایت و یا بعد از کمی گردش در سایت به یک باره صفحه ی زمینه مشکی می شود و یک پیام گوتاه برای شما ظاهر می شود و از شما می خواهد که اقدام به کاری کنید برای مثال  اعلام می کند که در ازای نوشتن آدرس ایمیل خود به شما  کد تخفیف می دهد.

light box pop upاگر چه به نظر می رسد که مثال ذکر شده یک مثال ساده از پاپ آپ نور است، ولی شرکت ها از این استراتژی برای گرفتن ایمیل مخاطبشان استفاده می کند.

لایت پاپ آپ  در واقع یک فرم وب هست که در بالای وب پیچ گذاشته می شود زمانی که این پاپ آپ ظاهر می شود بقیه ی سایت سیاه می شود. اکثرا این نوع از پاپ آپ را برای گرفتنن ایمیل استفاده می کنند.

دلایل استفاده از  که لایت پاپ ها برای جمع آوری ایمیل

  • لایت پاپ آپ ها تمام موارد مزاحم دیگر را خاموش می کنند به همین دلیل یک کال تو اکشن (دعوت به اقدام ) واضح دارند.
  • با لایت پاپ آپ ها باقی صفحه تیره می شود به همین دلیل چشم افراد تنها روی پیامی که شما بهشون می دهید متمر کز می شود.
  • لایت پاپ آپ ها چشمگیر هستند.
  • زمانی که لایت پاپ آپ ها روی صفحه ظاهر می شوند به خصوص اگر انیمیشن باشتد چشم مخاطب را می گیرد.
  • پنجره‌های لایت‌باکس که در هنگام خروج راه‌اندازی می‌شوند، آخرین فرصت را برای بازدیدکنندگانی که رها می‌کنند، می‌دهد که می‌تواند به این معنی باشد که ۲ تا ۴ درصد دیگر از بازدیدکنندگان شما به مشترکین ایمیل (و مشتریان بلافاصله پس از آن) تبدیل می‌شوند.
  • لایت پاپ آپ ها نرخ پرش رو هم کم می کند.

برای اطلاع بیشتر از لایت پاپ آپ ها مقاله های دیگر آفیس کوچولو را دنبال کنید

انواع ایمیل مارکتینگ

ایمیل خوش آمد

ایمیلی است که 24 ساعت بعد از اینکه فردی  آدرس ایمیل خود را در سایت نوشته است  ارسال می شود و در این ایمیل  کسب و کارها  اعلام می کنند چقدر خوشحال هستند که آن فرد در گروهشان عضو شده و مواردی  و  همچنین موضوعات ایمیل هایی  را که قرار است در آینده  از کسب و کار دریافت کنند بیان می شود  حتی ممکن است در این ایمیل کسب و کار ها کد تخفیف ارسال کنید.

ایمیل پیشنهاد

تخفیف، کپن یا موارد دیگر ، برای افرادی که کسب و کار را دنبال می کنند  ارسال  می شود که این ایمیل با عنوان تشکر برای حضور در لیست وی آِی پی فرستاده می شود

ایمیل پیشنهاد معمولا بیشترین نرخ باز کردن را دارد

این ایمیل می تواند شامل تخفیف، یا ارسال رایگان باشد یا اگر یک سرویس ارائه می دهید شامل آموزش رایگان از یک قسمت خاص باشد.

ایمیل درخواست

بعد از آن که کسب و کار ها تعهدات خود را به بهترین شکل برای مخاطب ( مشتری) خود انجام دادند .صاحبان کسب و کار  می توانند  که از افراد چیزی در مقابل بخواهند.

این می تواند درخواست پر کردن ریوو در سایت باشد برای مثال از خریدار بخواهند قسمت نظرات را در دیجی کالا پر کنند.

ایمیل درخواست نیز از انواع ایمیل هایی است که تعداد بالایی از افراد آن را باز می کنند.

ایمیل محصول جدید

زمانی که یک محصول جدید به محصولات کسب و کار ها اضافه می شود  پیش از آن که در اختیار همگان قرار گیرد نیاز است که به مشتری ها ( دنبال کنندگان ) فعلی اطلاع دهند  . در این صورت مخاطب کسب و کار با کسب و کار احساس صمیمیت بیشتری خواهد کرد.

یک استراتژی در رابطه با این نوع خاص از ایمیل این است که حتی می توان قبل از آن که محصول تولید شود و یا اقدام به تهیه محصول از تولید کننده شود می توان این ایمیل را ارسال کرد تا صاحب کسب و کار متوجه شود که محصول مورد نظرش چقدر با استقبال روبه رو می شود.

اگر تمایل دارید که مقالات ما قبل از این که در سایت گذاشته شود برای شما ایمیل شود فرم در خواست مقاله را پرکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
برای مشاوره رایگان تماس بگیرید